Wynajem magazynu – co warto wiedzieć?

Wynajem magazynu – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować pieniądze w budowę własnego magazynu, czy może lepiej wynająć go? A może Twoja działalność nabiera tak szybkiego tempa, że jeden postawiony przez Ciebie magazyn to za mało, brakuje Ci miejsca i magazynierów? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety wynajęcia magazynu i na co powinieneś zwrócić uwagę, decydując się na tę usługę.

Outsourcing usług magazynowych – dla kogo?

Outsourcing logistyki to powierzenie zadań logistycznych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w pełnieniu związanych z tym obowiązków firmie. W jej zakres wchodzą takie usługi, jak transport, spedycja czy właśnie magazynowanie produktów. Outsourcing usług magazynowych, czyli wynajem powierzchni magazynowych to usługa, która polega na udostępnieniu firmie potrzebnej przestrzeni i możliwości przechowywaniu jej towarów, łącznie z opieką nad produktami i innymi rodzajami niezbędnych prac w magazynie. Z tego typu usług korzystają duże i małe spółki oraz osoby, które nie posiadają własnych magazynów lub gdy w ich obecnym nie starcza już miejsca. Osoby chcące polepszyć jakość procesów magazynowych i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firmy, które nie chcą inwestować w budowę swojego magazynu i wolą przeznaczyć te pieniądze na wyższe cele firmy. Usługa jest również atrakcyjna dla właścicieli, potrzebujący profesjonalnej pomocy i doradztwa z zakresu logistyki i magazynowania. Wynajęcie magazynu niesie za sobą wiele zalet, należą do nich: odejście obowiązków związanych z magazynowaniem, planowaniem i dbaniem o tę powierzchnię, wzrost jakości wszelkich procesów magazynowych, w związku z użyciem wysoko rozwiniętej technologii, oszczędzenie pieniędzy na własnej kadrze zajmującej się logistyką oraz pracą w magazynie i kosztach utrzymania jej, oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu.

Jak wygląda proces wynajmu magazynu i współpraca?

Koszty wynajmu magazynu różnią się w zależności od oferowanych usług. Na początku należy określić swoje wymagania i potrzeby. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz, w co powinien być wyposażony magazyn i jakie usługi będą Ci potrzebne. Wybierając magazyn, zwróć uwagę, czy hale spełniają wszystkie Twoje wymagania, są odpowiednio oświetlone, jest miejsce na wjazd samochodów dostawczych, alarmy i zabezpieczenia przeciwpożarowe czy jest ochrona. Warto wybrać magazyn, który będzie ogrodzony, żeby nie martwić się o włamania, kradzieże i dewastację Twoich produktów.

Proces wynajęcia magazynu w pigułce:

  1. Sprecyzowanie i określenie własnych wymagań, potrzeb i środków.
  2. Poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji.
  3. Oględziny i dokładne oglądnięcie hali, półek czy specjalistycznych sprzętów.
  4. Podpisanie umowy.

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

Podpisując umowę musisz dokładnie określić czas najmu oraz warunki wypowiedzenia umowy, z obu stron. Zadbaj też o to, by w umowie były dokładnie opisane i ustalone obowiązki wynajmującego oraz najemcy. Dowiedz się też, jakie prawa przysługują Ci z tego tytułu i czy wszystko zostało zrozumiale określone i wytłumaczone. Jeśli masz jakieś wątpliwości w tej kwestii, warto skorzystać z usług prawnika.

Dzięki outsourcingowi usług magazynowych, zyskasz pewność, że przechowywanie Twoich produktów jest w dobrych rękach i będziesz spokojny, o ich bezpieczeństwo. Firma zewnętrzna zajmie się wszystkimi niezbędnymi pracami w magazynie, co zaoszczędzi Twój czas i pozwoli skupić się na głównych celach firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Outsourcing usług obsługi klienta: Jak budować lojalność klientów poprzez profesjonalną obsługę?

Outsourcing usług obsługi klienta: Jak budować lojalność klientów poprzez profesjonalną obsługę?

Outsourcing usług księgowych dla małych firm

Outsourcing usług księgowych dla małych firm

Zalety i wady outsourcingu usług IT

Zalety i wady outsourcingu usług IT

Czy opłaca się korzystać z usług utrzymania czystości?

Czy opłaca się korzystać z usług utrzymania czystości?

Jak sprawić, aby nasi pracownicy czuli się docenieni?

Jak sprawić, aby nasi pracownicy czuli się docenieni?

Testowanie aplikacji internetowej – jak to wygląda?

Testowanie aplikacji internetowej – jak to wygląda?

aa