Co-warehousing w Polsce – na czym polega?

Co-warehousing w Polsce – na czym polega?

Pojęcie, takie jak co-warehousing jest istną nowością w Polsce, dlatego nic dziwnego, że niewiele osób je kojarzy. W dzisiejszych czasach wiele rzeczy na światowym rynku się zmienia, a sytuacje międzynarodowych biznesów nie zawsze są niestabilne. To właśnie przyczyniło się do zwiększonego zapotrzebowania na odpowiednio dopasowane magazyny oraz wiążące się z tym pojęcie co-warehousingu. Można rzec, że stanowi ono swoistą odpowiedź na zapotrzebowanie od współczesnych importerów, jednak czym tak dokładnie jest i dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest co-warehousing?

Co-warehousing, czyli inaczej collaborative warehousing stanowi usługę krótkoterminowego lub średnioterminowego wynajmu magazynu lub przestrzeni magazynowej. Takie podejście idealnie sprawdza się w przypadku osób stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie oraz tych, którzy nie chcą podpisywać umowy długoterminowej na rok czy dwa lata. Jest to metoda, która na świecie zyskuje coraz większą popularność z uwagi na pilną potrzebę magazynowania rzeczy przez krótki czas lub jednorazowo. Na świecie jest wiele miejsc, które oferują co-warehousing, jednak w Polsce jest to dopiero w fazie rozwoju. Krótkoterminowy najem miejsca w magazynie może przydać się w wielu branżach, jednak u kogo sprawdzi się najlepiej?

Co-warehousing – dla kogo?

Magazynowanie swoich produktów oraz towarów poprzez co-warehousing może przynosić wiele zalet dla jego użytkowników. Jednak najbardziej mogą z niego skorzystać osoby, które:

  • handlują towarem sezonowym,
  • nie chcą wynajmować tradycyjnych magazynów,
  • są prywatnymi sprzedawcami,
  • mają mały sklep internetowy,
  • chcą ograniczyć koszty,
  • na bieżąco skalują działania.

Technicznie rzecz biorąc co-warehousing może być dla każdego, ponieważ ma niezwykle wszechstronne zastosowanie i można je odpowiednio zmodyfikować pod własne potrzeby. Jednak warto pamiętać, że jeśli importer zajmuje się przewozem materiałów niebezpiecznych, to nie będzie mógł składować swojego towaru poprzez co-warehousing.

Zalety co-warehousing

Co-warehousing często znacznie różni się od klasycznego wynajmowania magazynów, ponieważ w tym przypadku występują o wiele mniejsze powierzchnie do użytku. Może to być osoby boks lub duża hala podzielona na kilka mniejszych boksów. Również w zależności od przechowywanego towaru, mogą się tam pojawić spersonalizowane elementy wyposażenia takie jak: regały lub półki. Do korzyści wynikających z co-warehousing zaliczyć można także:

  • możliwość modyfikowania przestrzeni,
  • łatwy sposób zabezpieczenia,
  • możliwość wynajęcia usługi w rodzaju asystentów do pakowania przesyłek,
  • oszczędność finansów.

Każda firma korzystająca z usług magazynowania może znaleźć alternatywę w postaci co-warehousing. Umożliwia on rozwój wielu małym przedsiębiorstwom oraz pozwala zredukować koszty wynikające z długoterminowego wynajmu hali magazynowej. W zależności od prywatnych potrzeb można w odpowiedni sposób zmodyfikować dostępną przestrzeń lub pozwolić sobie na dodatkowe udogodnienia – to wszystko sprawia, że w oczach większości przedsiębiorców co-warehousing staje się niezwykle atrakcyjny i wręcz pożądany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Social Media – od czego zacząć?

Social Media – od czego zacząć?

Outsourcing działań PR-owych – zalety

Outsourcing działań PR-owych – zalety

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

aa