Rola outsourcingu usług w sektorze opieki zdrowotnej

Rola outsourcingu usług w sektorze opieki zdrowotnej

We współczesnym biznesie coraz większą uwagę zwraca się na outsourcing. Pojęcie to pochodzi z języka angielskiego i stanowi skrót od trzech słów, czyli “outside”, “resource” i “using”. Można je przetłumaczyć jako korzystanie z zewnętrznych źródeł, co w praktyce odnosi się do przekazania wszelkiego rodzaju zadań, funkcji, projektów czy procesów do realizacji firmie zewnętrznej. A jak kwestia ta wygląda w sektorze opieki zdrowotnej? 

Outsourcing w sektorze opieki zdrowotnej? Czemu nie! 

Każdy przedsiębiorca zarządza firmą inaczej, aczkolwiek nie da się ukryć, że wielu z nich szuka prostych, skutecznych i przede wszystkim opłacalnych rozwiązań. Sytuacja ta dotyczy również sektora medycznego, gdyż prawidłowe działanie np. szpitala czy przychodni zależy od wielu czynników. Personel, finanse, księgowość, a także ochrona mienia, utrzymanie terenów zielonych czy transport zewnętrzny – to wszystko, a nawet więcej składa się na dobrze funkcjonująca placówkę. W tym przypadku idealnie sprawdzi się outsourcing, który odciąży Cię w wielu aspektach! Co więcej, wiąże się on z licznymi zaletami, również opisanymi w tym artykule. Jednak o czym nie możesz zapomnieć? Oto najważniejsze usługi w sektorze medycznym, które dodatkowo pozwalają na outsourcing!

Usługi wyżywienia 

Poziom satysfakcji pacjentów z otrzymanej usługi stanowi wyznacznik sukcesu wielu placówek opieki zdrowotnej. Składa się na to m.in. rodzaj wyżywienia wraz z odpowiednią dietą, która nie ma co ukrywać, jest ważnym elementem pomyślnie przebiegającego procesu leczenia. Niestety, niewiele szpitali może pochwalić się dobrą kuchnią, gdyż nie ma na to środków. Właśnie dlatego warto postawić na outsourcing usługi wyżywienia! Dzięki niej masz dostęp do wysokiej jakości posiłków, a także zostajesz zwolniony z obowiązku modernizacji kuchni, zaopatrzenia się w surowce czy dopełniania wymagań sanitarnych. 

Usługi utrzymujące czystość 

Placówka opieki zdrowotnej musi być czysta, w końcu warunki higieniczno-sanitarne są ważnym elementem wpływającym na ocenę pacjentów. Większość przedsiębiorców decyduje się na usługi utrzymujące czystość, gdyż jest to prostsze oraz o wiele bardziej skuteczne. Mamy tutaj do czynienia z różnymi formami i zakresami, w tym ze:

  • sprzątaniem powierzchni niemedycznych, np. korytarzy czy innych wewnętrznych powierzchni ogólnodostępnych lub biurowych, 
  • zleceniem dbania o czystość na wewnętrznych ulicach oraz chodnikach, 
  • zleceniem zarówno sprzątania wewnątrz placówki, jak i ulic oraz chodników. 

Usługi informatyczne

Obecnie mamy do czynienia z komputeryzacją placówek medycznych. Kwestia ta wiąże się z koniecznością posiadania informatyków, którzy będą czuwać nad siecią, dbać o jej jakość oraz zabezpieczenia. Jest to ważne zadanie, gdyż coraz więcej danych pacjentów jest przechowywanych na serwerach. Oprócz tego dbają o rozwój oraz rozwiązują różnego rodzaju problemy. W tym przypadku zatrudnienie całego zespołu mogłoby być kosztowne, dlatego o wiele bardziej opłaca się postawienie na outsourcing usług informatycznych!

Outsourcing usług medycznych, czyli jakich? 

W placówkach opieki medycznej nie może zabraknąć również licznych punktów, które ułatwią diagnostykę pacjenta. Przekłada się to na liczne inwestycje w urządzenia, na które niekoniecznie placówka ma środki. Prostszym i o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest pozwolenie na outsourcing takich usług, jak: 

  • usługi rehabilitacyjne, 
  • diagnostyka laboratoryjna, 
  • diagnostyka obrazowa, 
  • usługi psychologiczne i/lub psychiatryczne. 

Na współczesnym rynku znajdziesz wiele ofert, które mogą usprawnić pracę Twojego przedsiębiorstwa. Jednak w pierwszej kolejności pomyśl, które są Ci potrzebne!

Dlaczego outsourcing w sektorze opieki zdrowotnej jest ważny? 

Z pewnością zastanawiasz się, czy aby na pewno outsourcing usług się sprawdza. Jak się okazuje – wielu przedsiębiorców skorzystało z tej opcji i jest w stanie wymienić liczne zalety! Wśród korzyści najczęściej wymienia się oszczędność pieniędzy. Nie ma się co dziwić, w końcu nie musisz inwestować w wysokiej jakości sprzęt czy wykwalifikowanych pracowników, a dzięki outsourcingowi masz do nich dostęp! Oprócz tego wyróżnia się takie korzyści, jak:

  • elastyczność, 
  • obniżenie ryzyka, np. w przypadku prowadzenia księgowości czy rozliczeń, 
  • możliwość skupienia się na jak najlepszym zarządzaniu placówką, 
  • brak konieczności zatrudniania oraz szkolenia dodatkowego personelu, 
  • oszczędność czasu. 

Współcześnie outsourcing jest niezwykle opłacalny – zwłaszcza dla szpitala. Równie często wykorzystują go np. przychodnie czy prywatne gabinety lekarskie. Rodzaj usługi zależy od aktualnych potrzeb, jednak nie ma co ukrywać, można na tym sporo zaoszczędzić, a jednocześnie skupić się na prawidłowym prowadzeniu placówki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Social Media – od czego zacząć?

Social Media – od czego zacząć?

Outsourcing działań PR-owych – zalety

Outsourcing działań PR-owych – zalety

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

aa