Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

Outsourcing systemów informatycznych – jakie są zalety?

Obecnie coraz częściej wykorzystuje się usługę, jaką jest outsourcing. Obejmuje ona strategię biznesową, która opiera się na zatrudnieniu firmy zewnętrznej. Istnieją różnego rodzaju usługi z tym związane, a jedną z nich jest outsourcing systemów informatycznych, czyli outsourcing IT. Dzięki niej masz zapewniony m.in. audyt informatyczny, administrację sieci oraz serwerów, regularne przeglądy systemów komputerowych czy tworzenie stron internetowych. W zależności od aktualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa możesz się także zdecydować na usuwanie awarii czy naprawę sprzętu! Oczywiście zakres usług jest niezwykle szeroki, jednak czy wiesz, dlaczego faktycznie warto postawić na outsourcing IT.

Zaleta 1 – zdecydowane obniżenie kosztów

Największą korzyścią, jaką niesie ze sobą outsourcing IT jest możliwość zredukowania kosztów. W praktyce oznacza to, że nie musisz przeznaczać środków na budowę nowego działu i wyposażenie go w nowoczesne sprzęty czy też programy. Odchodzi także koszt utrzymania pracowników, który składa się m.in. z wynagrodzenia, ubezpieczenia, podatków, benefitów oraz rozliczeń księgowo-kadrowych. Oczywiście stawki firmy zewnętrznej mogą być wyższe niż stawka godzinowa pracownika, jednak pamiętaj, że usługa jest zamawiana w niepełnym wymiarze godzin. Co więcej – nie płacisz za urlop, prace w weekend, przestoje w pracy czy nadgodziny! 

Zaleta 2 – możliwość oszczędzenia czasu

Zdecydowanie w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa sporą rolę odgrywa czas. Potrzebujesz go, aby efektywnie zarządzać swoją firmą, a także wciąż ją rozwijać. Decydując się na outsourcing IT masz szansę na delegowanie obowiązków jednego działu firmie zewnętrznej, przez co nie musisz się skupić nad ich pracą, bo z pewnością usługa zostanie dobrze wykonana. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że outsourcing IT wiąże się z mniejszą biurokracją wewnątrz firmy! Tak naprawdę Ty musisz się skupić tylko na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Zaleta 3 – dostęp do najnowocześniejszych technologii

Branża IT ciągle się zmienia. Na rynek wprowadzane są różne nowości, które mogą usprawnić Twoją firmę. Niestety, nie zawsze można sobie pozwolić na jej wdrożenie z uwagi na koszt lub brak odpowiednio przeszkolonego personelu. Outsourcing IT rozwiązuje ten problem, gdyż firmy zewnętrze specjalizują się w różnych dziedzinach i inwestują w nowoczesne rozwiązania, aby móc oferować je swoim klientom. Oznacza to, że masz gwarancje dostępu do najlepszych technologii, sprzętu czy zawsze aktualnego oprogramowania!

Zaleta 4 – doświadczony personel na start

Technologia to jedno, jednak nie można również zapomnieć o tym, że do jej obsługi potrzebne są ludzie. Dużą rolę odgrywa tutaj wykształcenie połączone z posiadaniem doświadczenia, odpowiednich kursów czy specjalizacji. Jeśli chcesz mieć dostęp do takiego personelu, to albo musisz za niego zapłacić, albo postawić na outsourcing IT! Firmy zewnętrzne wciąż poszerzają swoje kompetencje, a jednocześnie śledzą rynku nowości, dzięki czemu są w stanie zaproponować Ci najlepsze rozwiązania – nawet jeśli pracujesz z niestandardowym sprzętem.

Zaleta 5 – usługi dopasowane do Twoich potrzeb 

Na współczesnym rynku istnieje wiele licznych firm oferujących usługi z zakresu systemów informatycznych. Każda z nich może specjalizować się w nieco innym zakresie, co daje Ci ogromny wybór. Zastanów się zatem, czego potrzebuje Twoje przedsiębiorstwo, a następnie znajdź odpowiednią firmę zewnętrzną! Następnie w ramach rozmowy z przyszłym kontrahentem zakres usługi, gdyż każda firma może posiadać nieco inną ofertę. Dzięki temu masz możliwość dopasowania wszystkiego do swoich aktualnych potrzeb oraz preferencji.

Outsourcing systemów informatycznych z pewnością wiąże się z licznymi korzyściami, jednak pamiętaj jedno – takie rozwiązania jest bezpieczne, gdy podejmujesz współpracę z zaufana oraz renomowaną firmą. W przeciwnym razie możesz narazić się na utratę danych poufnych czy brak rozwiązania danego problemu w trybie natychmiastowym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Jak poprawnie szkolić pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy rekrutacji pracowników?

Outsourcing usług obsługi klienta: Jak budować lojalność klientów poprzez profesjonalną obsługę?

Outsourcing usług obsługi klienta: Jak budować lojalność klientów poprzez profesjonalną obsługę?

Outsourcing usług księgowych dla małych firm

Outsourcing usług księgowych dla małych firm

Zalety i wady outsourcingu usług IT

Zalety i wady outsourcingu usług IT

aa